پایگاه اطلاع رسانی لاشارwww.lasharnews.ir
 

کد متحرک کردن عنوان وب

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لاشار سعید صادقی فر بخشدار لاشار در نشست تسهیلات نوروزی بخش لاشار افزود: این بخش از مناطق مهم و از قطب های گردشگری در جنوب سیستان و بلوچستان است.
وی اظهار داشت: وجود آبشارهای متعدد و چشمه های آبگرم، طبیعت بکر و چشم اندازهای طبیعی سبب شده تا همه ساله شاهد حضور گردشگران زیادی در سفر به این منطقه باشیم.
او خاطرنشان کرد: با توجه به گذر مسافران نوروزی از جاده ترانزیت ایرانشهر - نیکشهر - چابهار فرصت خوبی برای گردشگران فراهم شده تا از همه مناطق دیدنی بخش لاشار دیدن کنند.
صادقی فر  گفت: آبشارها و چشمه های آبگرم شیرآباد با مناظر زیبا و دیدنی رودخانه به فاصله 15 کیلومتری محور ترانزیتی نیکشهر - ایرانشهر در محل دو راهی شرق روستای هریدوک، کوه آزباگ(آذباغ) یا بام لاشار به فاصله پنج کیلومتری از محور ترانزیت نیکشهر به ایرانشهر و غرب روستای تنگ سرحه از مهمترین نقاط دیدنی بخش لاشار محسوب می شود.
وی دهستان پیپ با طبیعت بکر و چشم اندازهای طبیعی، وجود گیاهان دارویی و انواع پرندگان وحشی، چشمه های آب، رودخانه تنگ سرحه ،آبشار گواتامیچ و وجود رودخانه پرآب و مناظر دیدنی، باغات میوه های گرمسیری و سردسیری را ازدیگر نقاط دیدنی بخش لاشار برشمرد.
صادقی فر همچین از دیگر نقاط گردشگری در این بخش را قلعه اسپکه در شهر اسپکه، قلعه چانف، قلعه هریدوک و قلعه سرومیچ عنوان کرد.
بخشدار لاشار افزود: انواع پوشش گیاهی و وجود داروهای گیاهی در سراسر حوزه بخش لاشار و دو طرف محور ترانزیت جلوه ای خاص به این منطقه بخشیده است بطوریکه اکثر کسانی که از این محور تردد می کنند ساعت ها به جمع آوری گیاهان دارویی و خوراکی می پردازند.
وی فروش انواع صنایع دستی، سوزن دوزی و فروش عسل کوهی، خرمای مرغوب منطقه، گیاهان دارویی و خوراکی و عرضه محصولات باغی تولید محل را در روستای تنگ سرحه مکان خوبی برای خرید سوغات این منطقه عنوان کرد.
او اضافه کرد: 95 درصد مناطق تفریحی و گردشگری بخش لاشار به سبب واقع شدن در حاشیه محور ترانزیتی چابهار- نیکشهر و ایرانشهر مکان های زیبایی برای گردشگران است.
صاقی فر گفت: با توجه به فاصله کم مناطق گردشگری در بخش لاشار خیل عظیمی از گردشگران در نوروز برای بازدید از این مناطق دیدن می کنند.
بخش لاشار از توابع شهرستان نیکشهر با 45 هزار نفر جمعیت و چهار هزار و 580 کیلومتر مربع وسعت در جنوب استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

وهمچنین ریس اموزش پرورش لاشاردر جلسه ستاد اسكان میهمانان فرهنگی :
جلسه ستاد اسكان اداره آموزش و پرورش این منطقه با هدف برنامه ریزی جهت استقبال و اسكان میهمانان نوروزی با حضور اعضای كمیته های این ستاد برگزار شد.در این جلسه رئیس آموزش و پرورش با اشاره به اینكه این منطقه بعنوان دروازه ورودی به بندچابهارو منطقه آزادتجاری چابهار محسوب می شود بر استفاده از تمامی ظرفیت های موجود جهت استقبال و اسكان میهمانان تاكید داشت و از كمیته های مربوطه خواست كه با برنامه ریزی اصولی و هدفمند ،مكان های مناسب و شرایط مطلوبی جهت اسكان مهمانان فرهنگی و خانواده های آنان فراهم نمایند.خلیل خداپرست افزود:مهمان نوازی از خصلت های نیكوی مردمان این منطقه است و باید از مهمانان چنان استقبال شود كه خاطره ای خوش از این منطقه در اذهان آنان یادگار ماند.در این جلسه همچنین دبیرستاد با اشاره به دستورالعمل اجرایی مربوطه به تشریح وظایف كمیته های این ستاد پرداخت و در ادامه ضمن بررسی مشكلات و ارائه راهكار جهت رفع این مشكلات ،پیرامون نحوه اجرای مطلوب دستورالعمل اسكان و اقدامات كمیته ها بحث و تبادل نظر شد و در پایان محل های اسكان مهمانان نوروزی انتخاب شدند.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اسفند 1392 توسط عبدالمالک زین الدینی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic